Przytulny jak beton

Przytulny jak beton

Gdy podczas rozmów z klientami czy dziennikarzami określamy beton architektoniczny jako materiał „niezwykle plastyczny”, widzimy na ich twarzach zaskoczenie. Beton kojarzy się bowiem z monolitycznymi bryłami, ciężkimi odlewami, surową, miejską przestrzenią. Tymczasem nasi projektanci nie bez powodu wybrali właśnie ten materiał jako surowiec swojej pracy twórczej. Daje on praktycznie nieograniczone możliwości projektowe.

 

 

Jak srebrzysty atłas

Przykładem jest betonowy świecznik marki Morgan & Möller w kształcie… poduszki. Niemożliwe? A jednak! Podczas produkcji betonu architektonicznego zastosowano domieszkę włókna szklanego, które pozwala nadać mu dowolną formę bez uszczerbku na trwałości odlewu. Dzięki temu świecznik wygląda jak miękka i bardzo wygodna poduszka, do której chcielibyśmy przyłożyć głowę i usnąć. Prezentuje się elegancko i wygląda jakby był wykonany z wysokiej jakości atłasu w srebrzystym kolorze. 

 

 

Ponadczasowe grochy

Jak widać beton architektoniczny jest ciekawym wyzwaniem dla projektantów i architektów – nie każdy potrafi wykorzystać jego niesamowity potencjał. Skąd artyści czerpią inspiracje? Na pewno jest to ich sekret, którym niekoniecznie chcą się nim dzielić ;) Spróbujmy jednak zgadnąć, co mogło być natchnieniem przy powstawaniu dekoru 3D 50’s No. 1. Nazwą nawiązuje on do lat 50., a skoro połowa ubiegłego wieku, to stylistyka Pin-up! Faktura dekoru przypomina lekki materiał w nieregularne grochy. Czyżby projektant zapatrzył się na zwiewne sukienki pin-up girls? :)

 

 

Akcesoria betonowe
Dekory strukturalne