Wyżej i wyżej - nowojorskie drapacze chmur

Wyżej i wyżej - nowojorskie drapacze chmur

 

Nowy Jork to różnorodność ludzi, kultur, nurtów artystycznych. Stał się on miejscem kultowym i zarazem legendarnym. Żółte taksówki, amerykańskie hot-dogi czy Central Park to tylko kilka elementów - symboli tego amerykańskiego miasta. Z czego jeszcze słyną Amerykanie? Z zamiłowania do dużych rozmiarów. Wszystko muszą mieć NAJWIĘKSZE! Największa armia, samochody, domy.

Swoista „mania wielkości” odzwierciedla się również w architekturze miasta. Nowy Jork słynie z jednych z największych drapaczy chmur: Empire State Building, New York Times Building czy Tramp Building. Budynki te stały się już ikonami. Budowane z betonu, stali i szkła, nieodwracalnie wpisały się w topografię miasta. Nowy Jork oglądany z lotu ptaka – sprawia wrażenie miasta zbudowanego z betonu i stali.

Topografia tego miasta dała początek modernistycznej wizji.  Zapoczątkowała trend na beton, stal i szkło. My w swoich projektach dla Morgan & Möller chętnie nawiązujemy do tej nowojorskiej koncepcji.  Posiadamy w ofercie betonowe płyty, meble i elementy dekoracyjne, które pozwolą stworzyć nowoczesne wnętrze, nawiązujące do modernistycznej architektury i sztuki i poczuć się jak w nowojorskim lofcie.