Pop Art czyli kolorowo, abstrakcyjnie i… na pewno nie nudno!

 

 

Pop Art czyli kolorowo, abstrakcyjnie i… na pewno nie nudno!

 

Pop Art to prąd artystyczny, który powstał w latach 50 XX wieku w USA i Wielkiej Brytanii. Nurt ten słynął z nowoczesnego podejścia do twórczości artystycznej, sprzeciwiającego się ówczesnej gloryfikacji wysokiej sztuki. Twórcy Pop Artu, na przekór panującym zwyczajom, czerpali inspiracje z przedmiotów codziennego użytku. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artyści w abstrakcyjny, a czasami nawet w surrealistyczny sposób czerpali pełnymi garściami z kultury masowej. W swoim wyjątkowym stylu interpretowali popularne reklamy, komiksy, a nawet etykiety zwykłych produktów spożywczych. Korzystali z ikon show-biznesu czy literatury poważnej i deformowali je tworząc kontrowersyjne, a czasami nawet skandalizujące dzieła, które zderzały się ze sobą kulturę masową i sztukę wysoką.

   

Współczesny design często czerpie inspiracje z Pop Artu. Wnętrza utrzymane w tym stylu emanują jaskrawymi, intensywnymi kolorami. Marka Morgan & Möller posiada gamę produktów, które nawiązują do stylistyki Pop Artu.  Dekory betonowe Roly-Poly w radosnych i intensywnych barwach kojarzą się z abstrakcyjnymi kolażami, z których słynęli pop-artowi artyści z Londynu czy Nowego Jorku. Z kolei kolorowe zaślepki PLUGS do montowania płyt z betonu architektonicznego, dodadzą radosnego i optymistycznego charakteru do szarej minimalistycznej przestrzeni. Takie kolorowe elementy spodobają się tym, których cechują poczucie humoru i umiłowanie do nietuzinkowych rozwiązań aranżacyjnychsmiley